Dział infrastruktura poświęcony jest szeroko pojętej infrastrukturze kolejowej. Prócz informacji technicznych, czysto teoretycznych, związanych z urządzeniami kolejowymi, można tu także znaleźć wiele zdjęć obiektów kolejowych takich jak mosty, wiadukty, tunele, oraz zdjęcia obiektów na polskich stacjach kolejowych.
W dziale Infrastruktura prezentowane są również stare rozkłady jazdy zarówno dla poszczególnych stacji, linii kolejowych jak i pociągów. Oddzielnym projektem jest grupa stron poświęconych zamkniętym liniom kolejowym. Jest to próba zebrania w jednym miejscu wszystkich linii kolejowych na teranach obecnej Polski i uporządkowaniu ich pod względem dat zamknięcia dla ruchu oraz dat fizycznej likwidacji.
Dział Infrastruktura jest tworzony przez grupę osób, hobbystów kolejowych. Każdy z nas udostępnia swoje materiały na łamach działu z myślą o popularyzacji zagadnień kolejowych. Chcemy także ocalić od zapomnienia jak najwięcej obiektów kolejowych przez utworzenie zbioru stron poświęconych liniom i stacjom kolejowym.
Ekipa działu Infrastruktura zaprasza do przejrzenia stron działu...

Dział Infrastruktura jest integralną częścią Serwera Miłośników Transportu Szynowego na serverze kolej.pl.

nowości &mdash o tym pisano... &mdash jubileusze
drogi kolejowe
Strony poruszają zagadnienia związane z siecią kolejową, nawierzchnią dróg kolejowych, podtorzem i kolejowymi obiektami inżynierskimi oraz siecią trakcyjną.